Föoldal Események 2016 elötti kiállításaink
Események betöltése
  • Ez az esemény elmúlt.
  • STARTdec 31st - 12:00de.

  • ENDdec 31st - 11:59du.

  • VENUEBernády Ház

2016 elötti kiállításaink

1995

-Anthony Gal ( Ausztrália) – építészeti dokumentumok Kós Károly munkáiról

1996

-Kortárs magyar grafika – grafika (Magyarország)

-Kedei Zoltán – festészet (Marosvásárhely)

-Nagy Dalma – textil (Marosvásárhely)

-Bíró Gábor – építészeti dokumentumok, rajzok (Marosvásárhely)

1997

-Barabás Piroska és Kratochwil Ibolya – grafika (Marosvásárhely)

-Novák József – designer (Marosvásárhely)

-Orbán Fülöp Irma – festészet (Marosvásárhely)

-Kákonyi Csilla – festészet (Marosvásárhely)

-Molnár Ilona – grafika (Marosvásárhely)

-Sándor Ernõ – fafaragászat (Deményfalva)

-Cseh Felicia – festészetet (Marosvásárhely)

-Hermann Gyula – festészet (Székelykeresztúr)

-Vajda Éva – festészet (Marosvásárhely)

-Papp József – kerámia (Magyarország)

-Vincze László – festészet, grafika (Marosvásárhely)

-Makfalvi alkotótábor művészeinek gyűjteményes kiállítása

-Korodi Szász Albert – festészet (Marosvásárhely)

1998

-Egyed Tibor – festészet (Marosludas)

-Dávid Júlia – üvegfestészet ( Marosvásárhely)

-Pap Melinda – grafika (Torontó)

-Szász István – rézdomborítás (Marosvásárhely)

-Incze család közös kiállítása: Id.Incze István – festészet, Incze Ilona – kerámia, Incze István – fotó, Ifj.Incze István – festészet (Marosvásárhely)

-Balogh Zoltán – grafika (Németország)

-Tóth Ferenc – festészet (Szováta)

-Kusztos Endre – grafika (Szováta)

-Józsa Nemes Irén – festészet (Marosvásárhely)

-Makfalvi alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Kántor ZitaMolnár D. Dénes (Marosvásárhely), Sándor János (Deményháza), Fazakas Tibor (Vajdahunyad)

1999

-Kovásznai alkotótábor csoportos kiállítása – festészet, grafika, szobrászat

-Horváth Olga – textilművészet (Sepsiszentgyörgy)

-Dub László – karikatúra (Marosvásárhely)

-Molnár Dénes – grafika (Marosvásárhely)

-Siklódy Tibor – festészet (Marosvásárhely)

-Dr.Nagy Zoltán – festészet (Marosvásárhely)

-Szász László – festészet (Marosvásárhely)

-Szép Zoltán – festészet (Arad)

-Vincze László – grafika (Marosvásárhely)

-Budapesti fiatal képzőművészek – grafika

-Incitato alkotótábor csoportos kiállítása – festészet, grafika, szobrászat

 2000

-Tavaszi Noémi – grafika (Budapest)

-Bányai Emese – festészet (Marosvásárhely)

-Bálint Csaba – kerámia (Magyarország)

-Kiss Ibolya – festészet (Marosludas)

-Hámos Ottóné – Kós Károly felnagyított munkái – rajzok (USA)

-Novák József – designer (Marosvásárhely)

-Sz. Kovács Géza – festészet és grafika (Segesvár)

-Trella Várhelyi Imola – festészet (Marosvásárhely)

-Szőllőssi Lajos – faszobrok, grafika (Marosvásárhely)

-Csíky Margit – kerámia (Gyergyószentmiklós)

-Botár László, Márton Árpád, Gaál András – festészet (Csíkszereda)

-Kusztos Endre – grafika (Szováta)

EPSON DSC picture

EPSON DSC picture

-Vetró András – szobrászat és Vetró Bodoni Zsuzsa – festészet (Kézdivásárhely)

2001

-Jakab Elek – festészet (Nagyvárad)

-Botár László – festészet (Csíkszereda)

-Barabás Éva – festészet (Marosvásárhely)

-Kedei Zoltán – grafika (Marosvásárhely)

-Grimm Mária – festészet (Kanada)

-Fekete Pál – szobrászat (Marosvásárhely)

-Simon Endre – festészet (Marosvásárhely)

-Csíkszeredai csoportos kiállítás – festészet, grafika

2002

-Siklódy Tibor – festészet (Marosvásárhely)

-Antal Imre – festészet (Gyimesfelsőlok)

-Siklódy Tibor, Simon Endre – festészet (Marosvásárhely)

-Újvárossy László – grafika (Nagyvárad), Stefanovits Péter – grafika, König Frigyes – grafika

(Magyarország)

2003

-Orbán Fülöp Irma – textilművészet (Marosvásárhely)

-Székely Mendel Melinda – szobrászat (Magyarország)

-Szép György – festészet (Marosvásárhely)

-Nemes Kovács Ernő – kisplasztika (Marosvásárhely)

-Makfalvi alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása

-Kákonyi Csilla, Haller István (Marosvásárhely), Gergely István (Kolozsvár) és Kosztándi Jenő (Kézdivásárhely) közös kiállítása

-Nagy Dalma – textilművészet és grafika (Marosvásárhely)

2004

-Barabás család közös festészeti kiállítása: Barabás István, Barabás Bortnyik Irén, Barabás Éva (Marosvásárhely), Csegezi Barabás Irén (Magyarország) – festészet

EPSON DSC picture

-Pokorny Attila – szobrászat (Marosvásárhely)

-Kő  Pál – szobrászat (Magyarország)

-Vas Tamás – grafikai emlékkiállítás (Marosvásárhely)

-Communitas Alapítvány ösztöndíjasai: Vilhelem József Hunor– festészet, Nemes Kovács Ernő – szobrászat (Marosvásárhely), Ferencz S.Apor – grafika(Csíkszereda)

-Xantus Géza – grafika (Csíkszereda)

-Székely Miklós – festészet (Marosvásárhely)

-Márkos András, Tódor Zsuzsa – festészet (Csíkszereda, F.D.Bunsen – festészet (USA)  és Berszán Zsolt – festészet (Csíkszereda) csoportos kiállítása

-Haller József – grafika (Marosvásárhely) és Gergely István – plakettek (Kolozsvár) közös kiállítása

-Józsa Nemes Irén – festészeti emlékkiállítás (Marosvásárhely)

-Incze István Botond – festészet (Marosvásárhely)

-Kovács Géza – fémszobrászat (Sepsiszentgyörgy)

-Szilágyi László – üvegszobrok (Marosvásárhely)

 

2005

-Bandi Kati – textilművészet (Marosvásárhely)

-Csíky Ágnes – textilművészet (Marosvásárhely)

-Keresztesi Györgyi és Szabó Árpád – grafikai közös kiállítása (Csíkszereda)

-Csatlós Levente – grafika (Marosvásárhely)

-Sz. Kovács Géza – festészet, grafika (Segesvár)

-Communitas Alapítvány ösztöndíjasai: Jakab Noémi Abigél (Nagyvárad), Károly Sándor

Áron (Kolozsvár), Kiss Iringó Márta, Léstyán Csaba (Csíkszereda), Pokorny Attila

(Marosvásárhely),

-Molnár D.Dénes – grafika (Erdőcsinád)

-Láng Eszter – grafika és Sáli Róza – festészet (Magyarország)

-Horváth Gyöngyvér – grafika(Kolozsvár)

-Kusztos Endre – grafika (Szováta)

-Márton Árpád – festészet (Csíkszereda)

-Hunyadi Mária – textil és Hunyadi László – szobrászati közös kiállítása (Marosvásárhely)

-Aknay János – festészet (Magyarország)

aknayjanos2005

-Szárhegyi Alkotótábor csoportos kiállítás – festészet, grafika, fotó

-Fekete Pál – szobrászat (Marosvásárhely)

 

2006

-Balázs József – festészet (Gyergyóalfalu)

-A Bernády Ház gyűjteményes anyaga – festészet, grafika, textil, szobrászat

-Borsos Miklós vándorkiállítás – Csomafalva

-Szilágyi László – grafika (Marosvásárhely)

-Albert László – festészet (Marosvásárhely)

-Deleanu Márta – grafika, Labancz Lóránt – textil, Nagy Annamária – üvegszobrok és Suba

László – szobrászat (Torda)

-Erdőcsinádi alkotótábor: Balázs József (Gyergyóalfalu), Bara Barnabás (Csíkszereda), Csutak

Levente (Brassó), Dávid Júlia, Farkas László, Kovács Sándor (Magyarország), Köllő Margit

(Sepsiszentgyörgy), Miholcsa József (Marossárpatak), Molnár D. Dénes (Erdőcsinád), Sajgó

Ilona (Marosvásárhely), Simó Enikő (Sepsiszentgyörgy), Szabó András (Csíkszentkirály),

Tóth Ferenc (Szováta), Zsigmond Márton, Zsigmond Adél, Xantus Géza (Csíkszereda) –

festészet, grafika, szobrászat

-Ipó László – festészeti emlkékkiállítás (Székelykeresztúr)

-Sánta Csaba – szobrászat (Szováta)

-Gaál András – festészet (Magyarország)

-56-os anyag, csoportos kiállítás: Pál Lajos (Korond), Kiss Levente, Gyarmathy János, Hunyadi

László (Marosvásárhely), Bocskay Vince, Sánta Csaba, Kuti Dénes (Szováta), Márton Árpád,

Xantus, Géza, Gergely Zoltán (Csíkszereda), Szabó Vilmos (Zilah)

-Szép György – festészet és Kiss Levente – szobrászat (Marosvásárhely) közös kiállítása

-Szárhegyi Alkotótábor csoportos kiállítása – festészet, grafika, fotó

2007

-Gyulai Liviusz – grafika (Magyarország)

-Bucsini – Vadárvácska alkotótábor: Balázs József (Gyergyóalfalu), Bálint Károly, Datu

Victor, Fekete Pál, Hunyadi László, Kiss Levente, Major Gizella, Puskai Sarolta, Sajgó Ilona

(Marosvásárhely), Csutak Levente (Brassó), Dobolyi Csaba (Sepsiszentgyörgy), Horváth

Levente (Budapest), Kiss Marianna, Kiss Tünde, Makó András (Magyarország), Márton

Árpád, Orbán Endre, Rencz Edina (Csíkszereda), Miholcsa József (Marossárpatak), Szabó

Vilmos (Zilah), Szekeres Bernadett (Temesvár)

-Kubinyi Anna – textil (Magyarország)

-Fazakas János László – grafika (Csíkszereda)

-Barkos Beáta és Simon Miklós közös kiállítása – tűzzománc (Magyarország)

-Szovátai alkotótábor: Biró Gábor, Daradics Árpád, Ferencz S. Apor (Csíkszereda),

Gyarmathy János, Kántor Zita, Mureşan Gheorghe (Marosvásárhely), Kolozsi Tibor,

Koppándi József, Kusztos Endre, Sánta Csaba, Siklódi Zsolt (Szováta), Léstyán Csaba

(Csíkszereda), Mocanu Mircea (Beszterce Naszód), Varga Mihály (Magyarország)

-Studio9: Balla Tibor, Bara Barnabás, Botár László, Gergely Zoltán, Keresztes Györgyi, Nagy

Ödön, Szabó Árpád, Turcza László, Xantus Géza (Csíkszereda),

-Németh János – kerámia (Magyarország)

-Miholcsa József – szobrászat (Marossárpatak)

-Fekete Zsolt – festészet (Marosvásárhely)

-Szabó Vilmos – festészeti (Zilah)

-Szász Endre – grafikai emlékkiállítás (Magyarország)

-Szárhegyi alkotótábor: Kristófi János, Zsigmond Márton, Orth István (Nagyszeben) Székely

Géza, Nagy P.Zoltán, Márton Árpád, Balázs József, Balási Csaba (Csíkszereda), Petkes

József, Gaál András (Magyarország), Bálint Károly, Kákonyi Csilla, Barabás Éva, Major

Gizella, Datu Victor (Marosvásárhely), Petrovits István, (Sepsiszentgyörgy), Jakobovits

Miklós, Jakobovits Márta (Nagyvárad), Szakáts Béla (Temesvár) – festészet, grafika,

szobrászat

2008

-Bucsini –Vadárvácska alkotótábor: Balázs József, Márton Árpád, Orbán Endre

(Csíkszereda), Csutak Levente (Brassó), Datu Victor, Hunyadi László, Bálint Károly, Major

Gizella, Sajgó Ilona (Marosvásárhely), Gaál András (Magyarország), Sz.Kovács Géza

(Segesvár), Makkó András (Magyarország),  Lázár Rozália, Miholcsa József (Marossárpatak),

Varga Edina, Sövér Elek (Gyergyóalfalu)

-Bartos István műgyüjtő gyűjteményes kiállítása: Antal Imre (Gyimesfelsőlok), Barabás István,

Bordi András, Fóris , Zoltán, Józsa Nemes Irén, Nyilka Róbert, Olariu Gheorghe, Siklódy

Tibor, Szécsi András, Zsigmond Attila, Török Pál (Marosvásárhely), Márton Árpád (Csíkszereda)

-Sipos László – festészeti (Kolozsvár)

-Hajdúsági Nemzetközi Művésztelep csoportos kiállítása: Carlos Aquilino, Kéri Mihály, Anita

Dajcar, Aknay János, P.Boros Ilona, Kopócsy Judit, Ásztai Csaba, Török Ferenc, Holb

Margit, Ferenczy Zsolt, Erdős János, Szepessy Béla, Sven Magnus, Renata cywiecki, Bulecza

Gábor, Burai István, Fátyol Zoltán, Somogyi György, László János, Bíró Eszter, Wlado

Broniszevski, Magyari József, Hascsák József, Gyurkovics Tibor, Fügedi Jenő, Kassai Imre,

Székely Miklós, Pamela Richardson, Ilku Marion József, Pap Gitta, Sütő Robert, László

Dániel, Tarnóczy József, Glenió Lima, Turcsányi Ferenc, Krajcsovics Éva

-Papp József – kerámia (Magyarország)

-Marosfalvi Antal – festészet (Magyarország)

-Vincze László – grafika (Magyarország)

-Haller József – grafika, festészet és Gyarmathy János – szobrászat, (Marosvásárhely)

-Ferencz Ernő – szobrászat és Bakos Erzsébet – textilművészet (Magyarország)

-Homoródszentmártoni alkotótábor csoportos kiállítása: Árkossy István, Balázs Imre, Bordy Margit, Czirjék Lajos, Datu Viktor, Fekete Zsolt, Kákonyi Csilla, Major Gizella (Marosvásárhely), Gombos Ildikó, Kádár Dombi Péter, Kalló László, Karancsi Sándor, Maszelka János, Nagy Péter, Olsevszkyné Jakabos Imola, Orbán Judit

-Moldován Mária – kerámia és  Gheorghe Moldovan – szobrászat, (Marosvásárhely)

-Kuti Botond (Szováta) – festészet

-Major Gizella – grafika, festészet (Marosvásárhely)

-Birtalan Éva és Vidra Birtalan Orsolya – tűzzománc (Marosvásárhely)

-Szárhegyi alkotótábor csoportos kiállítása: Barabás Éva, Kákonyi Csilla (Marosvásárhely)

Orth István (Nagyszeben), Petkes József, Borsos Gábor, Balási Csaba, Botár László, Márton

Árpád (Csíkszereda), Nagy Előd, Kántor József, Gaál András, Kristófi JánosHezső Ferenc (Magyarország), Kopacz Mária (Kolozsvár) közös kiállítása

2009

-Sz. Kovács Géza – festészet, grafika (Segesvár)

-Bucsini –Vadárvácska alkotótbor: Orbán Endre, Márton Árpád (Csíkszereda), Kovács Géza (Segesvár), Simon Enikő (Sepsiszentgyörgy), Vetro András, Vetró Bodoni Zsuzsa, Sárosi Csaba (Kézdivásárhely), Petkes József, Gáll András (Magyarország), Bálint Károly, Kákonyi Csilla, Barabás Éva, Sajgó Ilona, Dátu Viktor, Major Gizella, Hunyadi László (Marosvásárhely), Csutak Levente (Brassó), Miholcsa József (Marossárpatak)

-Nagy Zsuzsa – textil és Bucur Mana – kerámia, (Marosvásárhely)

-Hajdúsági Nemzetközi Művésztelep csoportos kiállítása: Vinczeffy László (Románia), Antti Raatikainen (Finnország), Daimond Kyohira (Japán), Füzes Gergely, Katona Zoltán, Wrobel Péter feLugossy László, Bító Eszter, Rákasi Attila, Budaházi Tibor , Sütő Róbert,  Pap Gitta, Sztojka Viktória, Serényi H. Zsigmond, Szepessy Béla, Puha Ferenc, Gajdán Zsuzsa , Aknay János, Somogyi György, Magyar József  (Magyarország), Lucija Stramec, Wlado Broniszevszki (Szlovénia),), Galina Egerova (Csehország), Mimi Trüssel (Svájc), Szalma László (Szerbia), Pilar Gonsales (Chile),

-Lukács Katalin – textilművészet (Magyarország)

-Zsigmond Attila – festészet Marosvásárhely)

-Pleth Péter – kisplasztika, grafika (Marosvásárhely)

-Orth István – grafika (Nagyszeben)

– Communitas Alapítvány ösztöndíjasainak közös kiállítása

communitas2009

-Siklódi Ferenc – grafika (Csíkszereda) és Török Ferenc – festészet (Székelyudvarhely)

-Tamás Pál emlékkiállítás, rézdomborítás (Marosvásárhely)

-Székely Géza – festészeti (Kolozsvár)

-Miklós Árpád – festészeti (Magyarország)

-Bernády Ház gyűjteményes kiállítása – festészet, grafika, textil, szobrászat

bernadygyujtameny2009

-Nagy Pál – grafikai (Marosvásárhely), Vinceffy László – festészeti (Sepsiszentgyörgy) és –Jakobovits Márta – kerámia közös kiállítása (Nagyvárad)

-Bandi Kati – textil és festészet (Marosvásárhely)

-Szárhegyi Alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Balási Csaba, Nagy Előd (Csíkszereda), Barabás Éva, Major Gizella (Marosvásárhely), Petkes József, Simon Endre, Gaál András, Kopacz Mária,Horváth Levente, Ötvös Zoltán, Nagy Előd, Gajdán Zsuzsa, Balla Zsuzsanna, Csiszár Dorina, Nagy Tamás, Bugyi István József, Veréb Veronika  , Kun Péter (Magyarország), Orth István, (Nagyszeben), Bardócz Lajos (Szászsebes), Penovác Endre (Újvidék), Mennu Srivastava, Gori Shankar Sony (India)

2010

-Bucsini Vadárvácska alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Csutak Levente (Brassó), Sipos László (Kolozsvár), Sz. Kovács Géza (Segesvár), Balázs József (Gyergyóalfalu), Barabás Éva, Bálint Károly, Datu Victor, Major Gizella, Kákonyi Csilla,  Sajgó Ilona, Kiss Levente ( Marosvásárhely), Körösi Antal (Gyergyóalfalu), Miholcsa József (Marossárpatak), Márton Árpád, Orbán EndreSárpádki Zoltán (Csíkszereda), Vetró Bodoni Zsuzsa, Vetró András (Kézdivásárhely), Ágoston Zsuzsánna, Gaál András (Magyarország)

-Mezőségi Alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Bálint Zsigmond, Csorvási Szabó László Attila, Czirjék Lajos, Florea Radu, Gyenes Tibor, Hadnagy Gabriella, HinTea Szabó Máriusz, Iszlai Irma, Marton Márta ÁgotaMolnár Dénes, Muresan Gheorghe, Nagy Dalma, Petria Cristina,  Petz József, Serban Mariana, Trella Várhelyi Imola, Zolcsák Sándor (Marosvásárhely), Farkas Tóth László, Dankó Richárd, Hajnal Balázs, Katona György, Magyar József , Varga Edina (Magyarország), Bányai Dániel (Mezőbánd), Berecki Kossack Katalin (Németország), Bordy Margit, Károly Zöld Gyöngyi, Novák Ildikó (Kolozsvár), Csutak Levente (Brassó), Fekete Pál (Székelyvécke), Gaurean Cristina (Temesvár), Horváth Imre, Székely Lajos, Rus Sergiu (Csittszentiván), Kalló László (Székelyudvarhely), SZ.Kovács Géza (Segesvár), Molnár D. Dénes (Erdőcsinád), Ősz P. Zoltán (Mezőbergenye), Simó Enikő (Sepsiszentgyörgy), Szabó András, Zsigmond Márton, Bara Barnabás (Csíkszereda)

-Berze Imre – szobrászat (Székelyudvarhely) és Cabuz Andrea – festészet (Marosvásárhely) –Török Erzsébet – textil (Székelyudvarhely)

-Élesdi Alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Balázs Imre Barna, Bodoni Tünde, Bodani Zsolt, Bugovits Anikó, Galambos Éva, Halmi–Horváth Éva, Hermann Levente, Incze Mózes, Juhász Dorka, Kaszás Réka, Konecsny Emőke, Kovács Lehel, Pittmann Zsófi, Szász Sándor, Vértesi Ági (Magyarország)

-Petrás Mária – kerámia (Csíkszereda)

-Miklóssy Mária – festészet (Sepsiszentgyörgy)

-Botár László – festészet (Csíkszereda)

botarplakat2010 Botarlaszlo2010

-Caffart Képzőművészeti Egyesület művészeinek csoportos kiállítása: Aknay János, Filp Csaba, Ferencz S. Apor, Horváth Roland, László János, Őry Annamária, Papp Gitta, Pinczés József, Puha Ferenc, Rákasi Attila, Sütő Róbert, Török Ferenc (Magyarország)

caffart2010Caffart2010

-Petrovits István – festészet (Sepsiszentgyörgy)

petrovitsistvan2010

-Bandi Kati (Marosvásárhely), Köllő Margit (Sepsiszentgyörgy, Márton Árpád, Zsigmond Márton (Csíkszereda), Vargha Mihály, Sárosi Csaba (Kézdivásárhely), Fazakas Tibor (Vajdahunyad) csoportos kiállítás:

-Kozma Rozália – textil (Marosvásárhel) és Forró Ágnes – kerámia (Kolozsvár)

-Szárhegyi Alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Bakos Erzsébet, Gaál András, Kopacz Mária, Nagy Előd, Petkes JózsefBardócz Lajos (Magyarország), Balási Csaba (Csíkszereda), Orth István (Nagyszeben), Simó Enikő (Sepsiszentgyörgy)

2011

-Bucsini Vadárvácska alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Csutak Levente, Dimény András, Jakabos Olsefszky Imola (Brassó), Sárosi Csaba (Kézdivásárhely), Balázs József  (Gyergyóalfalu), Barabás Éva, Bálint Károly, Datu Victor, Major Gizella, Kákonyi Csilla, Sajgó Ilona, Kiss Levente, Hunyadi László (Marosvásárhely), Miholcsa József (Marossárpatak), Márton Árpád, Orbán EndreSárpádki Zoltán, Siklódi Ferenc (Csíkszereda), Simon Endre , Boér Lenk Ilona (Magyarország), Simó Enikő (Sepsiszentgyörgy), Török Biró Erzsébet (Székelyudvarhely), Székely Ferenc

-Projekt 3 – Székelyföldi Fiatal Művészek csoportos kiállítás: András Benkő Eszter, Bándi Emese, Barabás Szabolcs, Berze Imre (Székelyudvarhely), Biró Zsuzsanna, Bors Eszter, Cabuz Andrea, Cabuz Annamária, Moldován Mária (Marosvásárhely), Csillag Imola, Csillag István, Erőss Csongor, Fábián Gabriella, Faluvégi Tünde, Fazakas János László (Jana) (Magyarország), Ferencz S. Apor, Szabó Árpád (Csíkszerda), Fogarasi Hunor, Fülöp György, Fülöp József, György Attila–Sándor, Györgypál Réka, Horváth Zoltán, János Erika, Jére Zsolt, Keresztes Evelin, Kisgyörgy Tamás, Kolbai Csaba, Kolumbán–Antal Ilonka, Lakatos Krisztina, Lakatos László, László Attila, Lőrincz Imre Levente, Lovász Noémi, Madaras Péter, Móga Attila, Nagy Gábor, Orosz Annabella, Pálfi Gyöngyvér, Péter Alpár, Piros Boróka, Sándor Betti, Simon Béla, Szentes Zágon, Szőcs Zsuzsanna, Sztankovszky Szabolcs, Tar Loránd, Vitos Hajnal, Csíki Margit (Gyergyószentmiklós)

-Studió9, csíkszeredai képzőművészek vándorkiállítása: Balla Tibor, Bara Barnabás, Botár László, Gergely Zoltán, Keresztes Györgyi, Nagy Ödön, Szabó Árpád, Turcza László, Váncsa Mónika, Xantus Géza

-Forrás Galéria, Boldogasszony, csoportos vándorkiállítás: B.Raunio Mária, Bráda Tibor, Györfi Sándor, Gyulai Líviusz, Incze Mózes, Jankovics Marcell, Kárpáti Tamás, Kő Pál, König Róbert, Lajta Gábor, Mara Kinga, Molnár Kálmán, Nádas Alexandra, Nagy Gábor, Orosz István, Papageorgiu Andrea, Párkányi Raab Péter, Péterfy László, Rádóczy Gyarmathy Gábor, Raffay Dávid, Festette: Korényi János, Somogyi Győző, Sulyok Gabriella, Szabó Ákos, Szemadám György, Szinte Gábor, Tóth–Kovács József

-Paulovics László – festészet (Magyarország)

-Péterffy Gizella – festészet (Magyarország)

-László Ákos és Vincze László – grafika (Magyarország)

-Suba László – szobrászat (Marosludas)

-Haller József – grafika, festészet (Marosvásárhely)

-Kákonyi Csilla – festészet (Marosvásárhely)

2012

-Bucsini Vadárvácska alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Csutak Levente, Jakabos Olsefszky Imola (Brassó), Balázs József, Gyergyóalfalu, Barabás Éva, Bandi Kati, Datu Victor, Major Gizella, Sajgó Ilona, Kiss Levente, Hunyadi László (Marosvásárhely), Miholcsa József (Marossárpatak), Orbán Endre, Péterffy Gizella, Zavadszki Walter (Magyarország), Török Biró Erzsébet (Székelyudvarhely, Forró Ágnes (Kolozsvár)

-Székely Géza – grafika (Kolozsvár)

-Ábrahám Jakab – grafika (Brassó)

-Simó Enikő – grafika, textil (Sepsiszentgyörgy)

-Gál András – festészet (Magyarország)

-Vasarely Victor – grafikai emlékkiállítás (Magyarország)

-Bordy Margit – festészet (Kolozsvár)

-Simon Endre és Simon Zsolt – festészet, grafika (Magyarország)

-Páljános Ervin – festészet, grafika, szobrászat (Magyarország)

-Nyilka Róbert emlékkiállítás (Marosvásárhely)

-Barcsay Jenő – grafikai vándor kiállítás (Magyarország)

Barcsaykiallitas2012

-Bálint Károly – szobrászat (Marosvásárhely) és Kuti Dénes – festészeti (Szováta) közös kiállítása

-Gyimesi Csángó Értékmegőrzőtábor (Borospataka) művészeinek közös kiállítása: Antal Imre (Gyimesfelsőlok) Ábrahám Jakab (Brassó), Ásztai Csaba, Bakos Erzsébet, Bardócz Lajos, Bráda Tibor, Deák Ilona, Dudás Gyula, Ferencz Ernő, Gaál András, Holló Barna, Kántor József, Köllő Margit, Magyari Márton, Szakács Imre, Székely Berta, Z.Erdei Anna, Varga Edina, (Magyaország), Ádám Gyula, Balási Csaba, Botár László, Kövecsi Kovács ImreMárton Árpád, Nagy Ödön,  Ífj.Szász István (Csíkszereda), Bálint Zsigmond, Hunyadi László, (Marosvásárhely), Kádár Tibor (Vajdahunyad), Orth István (Nagyszeben), Simó Enikő (Sepsiszentgyörgy), Vetró András (Kézdivásárhely), Bajkó Attila, Bality András, Hús Zoltán, Kristó Róbert

-Szárhegyi Alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Balázs József (Gyergyóalfalu), Ábrahám Jakab (Brassó), Ásztai Csaba,  Bardócz Lajos, Banner Zoltán, Kopacz Mária, Bakos Erzsébet, Ferencz Ernő, Gaál András, Nagy Előd, Szakács Imre, Varga Edina, Kántor József (Magyarország), Barabás Éva (Marosvásárhely), Orth István (Nagyszeben),  Márton Árpád, Balási Csaba (Csíkszereda), Kádár Tibor (Vajdahunyad)

2013

-MAMŰ: Baász Szigeti Pálma, Babinszky Csilla, Bács Emese, Balázs Áron, Balogh CsabaBalogh Erzsébet, Bartha Sándor, Bartus Ferenc, Block csoport, Bob József, Bocskay Vince, Bodor Anikó, Bogdándy Z. Szultán, Borgó (György István Csaba), Christa Membarndt, Csíky Szabó Ágnes, Daradics Árpád, Diénes Attila, Dobó Krisztina, Dóra Attila, Dóró Sándor, Elekes Károly, Erdélyi Gábor, Erőss István, Fekete Tibor, Ferenczi Károly (Omonymus), Garda Aladár, Gáspár Gyula, Gyarmathy János, Győrffy Sándor, Halmi–Horváth István, Herman Levente, Horváth Levente, Jovián György, Kacsó István, Katona Zoltán, Koroknai Zsolt, Kurt Welther, Kuti Dénes, Lakatos Pál Sándor, Lovász Erzsébet, Mana Bucur, Miklós Árpád, Miklósi Dénes, Nagy Árpád (Pika), Nagy Csaba, Nagy Dalma, Nagy Zopán, Nayg István,Nemes László, Ocskay László (Doky), Pál Csaba, Palkó Tibor, Pető Barna, Pető Hunor, Pokorny Attila, Sebestyén Zoltán, Szabó Ábel, Szabó Zoltán (Judóka), Szász Sándor, Székely Annamária, Szigeti Gábor Csongor, Szombathy Bálint, Szotyory László, Tasnádi József, Ujvárossy László, Uta Heinecke, Ütő Gusztáv, Varga–Welther Júlia, Zirczi Judit (Magyarország)

-Bucsini Vadárvácska alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Csutak Levente, Jakabos Olsefszky Imola (Brassó), Balázs József (Gyergyóalfalu), Bandi Kati, Datu Viktor, Gergely Erika, Major Gizella, Sajgó Ilona (Marosvásárhely), Miholcsa József (Marossárpatak), Orbán Endre, Kovács Imre, (Magyarország), Forró Ágnes, (Kolozsvár)

-Jánosi Andrea – grafika (Kolozsvár)

-Studió9, csíkszeredai képzőművészek vándorkiállítása: Balla TiborBara Barnabás, Botár László, Gergely Zoltán, Keresztes Györgyi, Nagy Ödön, Szabó Árpád, Turcza László, Váncsa Mónika, Xantus Géza, Mezey Ildikó.

-Zsögödi Alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása: Jakab Tamás, Siklódi Ferenc, Bartis Elemér, Szabó András, Vorzsák Gyula, Orbán Endre, Nagy Melinda, Csató Miklós, Gáspár Anasztázia, Nemes Horténzia, Moldován Zsolt, Mezei Ildikó, Bakó Klára, Túrós Eszter, Szabó Attila, Dóczy András, Kasza Imre

-Incze Mózes – festészet (Magyarország)

Inczemozes2013

-Izsák Márton, 100 éves évforduló, szobrászat (Marosvásárhely)

-Haller József, grafika, festészet (Marosvásárhely)

-Simon Endre és Simon Zsolt – festészet, grafika (Magyarország)

-Kuti Botond – festészet (Szováta)

-Hunyadi László, 80 éves – szobrászat (Marosvásárhely)

-Csíky Ágnes, 60 éves – textil (Marosvásárhely)

2014

-Bucsini Vadárvácska alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása és könyvbemutató 800 év Isten kezében: Csutak Levente, Jakabos Olsefszky Imola (Brassó), Balázs József (Gyergyóalfalu), Barabás Éva, Bandi Kati, Datu Victor, Gergely Erika, Kákonyi Csilla, Major Gizella, Sajgó Ilona, Kiss Levente, Hunyadi László, Bálint Károly (Marosvásárhely), Miholcsa József (Marossárpatak), Jakab Etelka, Zavadszki Walter (Magyarország), Török Biró Erzsébet  (Székelyudvarhely), Forró Ágnes (Kolozsvár), Márton Árpád (Csíkszereda), Simó Enikő (Sepsiszentgyörgy)

-Căbuz Annamária és Căbuz Andrea – festészet (Marosvásárhely)

-Kozma Rozália – grafika és festészet (Marosvásárhely)

-Levendula Galéria csoportos kiállítása: Festőművészek: Bányai Gizella, Bujdosó Ernő, (Munkácsy–díjas), Incze Mózes, Fazakas–Koszta Tibor, Gál Lehel, (DLA festőművész), Nádas Alexandra, Nagy Gábor (Munkácsy–díjas), Posztobányi Péter, Lőrincz Ferenc, Szobrászművészek: Szinvai Pál, Veress Enéh

-Borospataki Művésztelep csoportos kiállítása: Adorjáni Endre, Ádám Gyula, Ásztai Csaba, Bakos Erzsébet, Balási Csaba, Bálint Zsigmond, Bandi Kati, Csíki Ágnes, Hunyai László Bardócz Lajos, Bráda Tibor, Deák Ilona, Erdei Anna, Ferencz Ernő, Gaál András, Kádár Tibor, Kopacz Mária, Köllő Margit, Kövecsi Kovács Imre, Kristó Róbert, Magyari Márton, Márton Árpád, Nagy Előd.Orth István, Simó Enikő, Ifj. Szász István, Szakács Imre, Székely Berta, Z.Erdei Anna, Varga Edina

Borospataka a Bernádyban 2014

-Barabás Miklós Céh Maros megyei csoportjánal kiállítása: Bálint Károly, Bálint Zsigmond, Bandi Kati, Barabás Éva, Csíky Szabó S. Ágnes, Egyed Ufó Zoltán, Fekete Zsolt, Gyarmathy János, Haller József, Hunyadi László, Hunyadi Mária, Kákonyi Csilla, Kiss Levente, Kolozsvári Puskás Sándor, Kolumbán Kántor Zita, Major Gizella, Makkai István, Nagy Dalma, Pokornyi, Attila, Szilágyi László (Marosvásárhely), Bocskay Vince, Kuti Botond, Kuti Dénes, Sánta Csaba, (Szováta), Molnár D.Dénes (Mezőmadaras)

BMC plakat 2014BMC2014

-Siculicidium 250. Válogatás a 2013. évi Siculicidium 250. című képzőművészeti pályázatra beérkezett pályaművekből. Kiállítók: Szabó András (Kovászna), Sipos Sándor (Kanada), Christa Membrandt (Hollandia) Miklós Árpád (Dicsőszentmárton), Xantus Géza, Xantus Gellért Lehel, Nagy Ödön, Gergely Miklós Csaba (Csíkszereda), Sebestyén Róbert (Csikszépvíz), Miklós János (Belényes), Vargha–Welther Júlia (Ausztria), Péter Alpár – szobrászat (Sepsiszentgyörgy), Bészabó András, Erőss Csongor, Gosztonyi Zoltán, Horváth Csilla, Kacsó Fugecu, Krizsbai Sándor, Lőrincz Etel, Nemcsics Ákos, Orbán Attila, Szepessy Béla, Vécsy Attila (Magyarország)

-Cabuz Andrea, Cabuz Annamária (Marosvásárhely), Éltes Barna, Kovács Géza, Péter Alpár, Ütő Gusztáv (Sepsiszentgyörgy), Berze Imre, Szőcs Lidia (Székelyudvarhely), Nagy Sándor Zsolt (Skócia)

-Bajai Nagy István Művészeti Egyesület tagjainak csoportos kiállítása: Csanádi Judit, Csegöldi Erika, Dani Boglárka, Egyed Tibor, Farkas L. Zsuzsa, Farkas Zsuzsanna, Fodor Ilda, Harmath István, Jászberényi Matild, Kántor József, Klossy Irén, Nemes István, Sipos Loránd, Szabó Áron, Vidovits Iván

-Kádár F. Tibor  – grafika (Magyarország)

Kadartibor2014

-Kákonyi Csilla – festészet (Marosvásárhely)

kakonyicsilla2014

-Dóczy László és Dóczy Virág – festészet (Magyarország)

-Szárhegyi Alkotó Tábor csoportos kiállítása: Anca Boeriu (Constanta), Anca Ciofirla, Aurel Bulacu, Bajkó Attila, Balázs Klára, Bartalis Róbert, Carmen Paraschivescu, Csillag Imola, Csillag István, Domokos Zsolt, Duma Florin, Éltes Barna Eduard, Fazakas Barna, Fekete Szabolcs-Sándor, Ferencz Zoltán, Florin Soiciu, Gidó Szende– Melinda, Hátszegi Zsolt, Horia Cristina, Horváth Erzsébet, Horváth Levente, Koncsag Ádám, Kristó Róbert, Matei László, Mészáros Márta, Molnár Anita, Mos Catalina, Murány –Matza Teréz, Pinczés József, Siklódy Ferenc, Sofia Ovejan, Sólyom Csaba, Szabó Réka, Szentes Zágon, Szőcs Géza, Vorzsák Gyula

2015

-Román Viktor szobrászati emlékkiállítás

-Bucsini Vadárvácska alkotótábor művészeinek csoportos kiállítása és könyvbemutató 800 év Isten kezében: Csutak Levente, Szakács Eszter, Balázs József (Gyergyóalfalu), Datu Viktor, Gergely Erika, Major Gizella, Nagy Dalma, Sajgó Ilona (Marosvásárhely), Miholcsa József (Marossárpatak), Barkos Bea, Dávid Júlia, Orbán EndreDémuth Réka, Vargyas Ildikó, Jakab Etelka, Makó András, Simon Miklós (Magyarország), Baróthi Ádám (Szászrégen)

-Barabás Miklós Céh Maros megyei csoportjánal kiállítása: Bálint Károly, Bálint Zsigmond, Bandi Kati, Barabás Éva, Baróthy Ádám, Csíky Szabó S. Ágnes, Fekete Zsolt, Gyarmathy János, Haller József, Hunyadi László, Hunyadi Mária, Kákonyi Csilla, Kiss Levente, Kolozsvári Puskás Sándor, Kolumbán Kántor Zita, Major Gizella, Nagy Dalma, Pokornyi, Attila, Sajgó Ilona (Marosvásárhely), Bocskay Vince, Kuti Botond,  Sánta Csaba, (Szováta)

BMC2015BMC2015 (1) BMC2015 (2)

-Sz. Kovács Géza – festészet, grafika (Segesvár)

-Pacsika Emilia – textil, (Magyarország)

pacsikaliaplakat2015

-Bordi András festészeti emlékkiállítás (Marosvásárhely)

-Haller József – festészet, grafika (Marosvásárhely)

Haller 80 plakat2015hallerjozsef2015

-Hunyadi Mária – textil és Hunyadi László – szobrászat közös kiállítása (Marosvásárhely)

-Katona Szabó Erzsébet – bőrkollázsok (Magyarország)

-Maros Mezőségi Művésztelep táborai (Mezőbergenye, Csittszentiván, Mezőbánd, Mezőmadaras): Simó Enikő (Sepsiszentgyörgy), Csutak Levente (Brassó), Zsigmond Márton (Csíkszereda), Gonda Zoltán, Balló Andrea (Magyarország), Bordy Margit (Kolozsvár), Fazakas Tibor (Vajdahunyad)

-Studio9, a Csíkszeredai képzőművészek vándorkiállítása: Botár László, Nagy Ödön, Szabó Árpád, Tompa Bors Eszter, Bara Barnabás, Xantus Géza, Turcza László, Gergely Zoltán, Tompa Bors Eszter, Mezey Ildikó, Váncsa Mónika     

Nagy Dalma – textil (Marosvásárhely)

Részletek

Dátum:
december 31, 2015
Esemény kategoria:

Venue

Bernády Ház
Horea Utca 6 szám, Marosvásárhely, Maros, Románia.